Home » Cytaty » Cytaty o modlitwie

Cytaty o modlitwie

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o modlitwie i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do modlitwy, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o modlitwie

***

Józef Piłsudski
Gdy podejmuję ważne decyzje, modlę się wpierw do Matki Bożej Ostrobramskiej.
***
Jan Paweł II
Modlę się za brata, który mnie zranił, a któremu szczerze przebaczyłem.
***
Fernando Pessoa
Niech nasza miłość będzie modlitwą… Pobłogosław mnie twoim wzrokiem, a uczynię z chwil, kiedy cię widzę, różaniec, w którym zgryzoty moje zamienią się w zdrowaśki, a niepokoje w ojczenaszki.
***
Ralph Waldo Emerson
Czy modlitwa nie jest badaniem prawdy, wyprawą duszy w nieodkrytą nieskończoność? Nie zdarzyło się jeszcze, by człowiek modląc się sercem niczego się przy tym nie nauczył.
***
Mark Twain
W pewnych okolicznościach przekleństwo przynosi ulgę, jakiej nie daje nawet modlitwa.
***
Jan Paweł II
Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
***
Jan Paweł II
Modlić się znaczy dać trochę swojego czasu Chrystusowi, zawierzyć Mu, pozostawać w milczącym słuchaniu Jego Słowa, pozwalać mu odbić się echem w sercu.
***
Mikołaj Gogol
Niełatwo jest się modlić. Jak się modlić, skoro nie wiemy, czy Bóg tego chce?
***
Johannes Eckhart
Pobożna modlitwa jest jakby złotą drabiną sięgającą do nieba, po której wchodzi się do Boga.
***
Andrzej Bursa
Nie uczyniłeś mnie jąkałą kuternogą karłem epileptykiem hermafrodytą koniem mchem ani niczym z fauny i flory Dzięki Ci za to Panie Ale dlaczego uczyniłeś mnie polakiem?

***
Aleksander Dumas (ojciec)
Każdy nieszczęśnik, choć winien zacząć od modlitwy, pokłada nadzieję w Bogu dopiero wtedy, gdy straci wiarę w siebie i w ludzi.
***
Stefan Wyszyński
Modlitwa wzajemna jest błogosławioną więzią, która nigdy nie słabnie.
***
Woody Allen
Wyraźniej niż kiedykolwiek dotąd w swych dziejach ludzkość stoi dziś na rozdrożu. Jedna droga prowadzi w rozpacz i skrajną beznadziejność, druga w totalne unicestwienie. Módlmy się o mądrość właściwego wyboru.

Powyższy wpis został wyświetlony od 20.01.2023 już 8352 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply