Home » Cytaty » Cytaty Vincenta van Gogha

Cytaty Vincenta van Gogha

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest holenderski malarz Vincent van Gogh.

Cytaty Vincenta van Gogha mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty van Gogha możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Vincenta van Gogha, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Vincenta van Gogha

***

Rybacy wiedzą, że morze jest niebezpieczne, a sztorm straszliwy, jednak nigdy nie traktują tych niebezpieczeństw jako wystarczającego powodu do tego, by pozostać na brzegu.
***
Dobrze jest umierać, gdy się ma świadomość, że zrobiło się w życiu coś naprawdę dobrego, że pozostanie się w pamięci choćby kilku ludzi i będzie się przykładem dla potomnych.
***
Tylko dla miłości nie ma przeszkód.
***
Kochać to także umieć się rozstać. Umieć pozwolić komuś odejść, nawet jeśli darzy się go wielkim uczuciem. Miłość jest zaprzeczeniem egoizmu, zaborczości, jest skierowaniem się ku drugiej osobie, jest pragnieniem przede wszystkim jej szczęścia, czasem wbrew własnemu.
***
Moim zdaniem to niczego nie jestem pewien, jednak widok gwiazd sprawia, iż zaczynam marzyć.
***
Aby człowiek dobrze czynił dla świata, musi umrzeć dla samego siebie.
***
Biada temu, kto zadowolony jest z siebie; taki człowiek nigdy nie nabędzie rozumu.
***
Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.
***
Tak w życiu, jak i w malarstwie mogę sobie poradzić bez pana Boga. Nie mogę natomiast istnieć ja – człowiek cierpiący, bez czegoś większego ode mnie, czegoś, co wypełnia całe moje życie – bez siły twórczej.
***
Módl się o to, abyś umiał się modlić
***
Wielkie rzeczy nie dzieją się pod wpływem impulsu, ale są następstwem małych rzeczy połączonych ze sobą.

Powyższy artykuł został pokazany od 07.07.2023 już 8434 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply