Home » Cytaty » Cytaty św. Tomasza z Akwinu

Cytaty św. Tomasza z Akwinu

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest św. Tomasz z Akwinu.

Cytaty św. Tomasza z Akwinu mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty św. Tomasza z Akwinu możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów św. Tomasza z Akwinu, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty św. Tomasza z Akwinu

***

Nieśmiertelne na świecie mogą być jedynie wiara i marzenia.
***
Człowiek nie jest duszą używającą ciała, lecz kompozycją duszy i ciała.
***
Kobieta to zwierzęca niedoskonałość.
***
Strzeż się człowieka jednej książki.
***
Licz na tych, którzy nie zawodzą: pierwszym jest Bóg, drugim – Ty sam.
***
Niektóre stworzenia nazywamy wyższymi, gdyż są doskonalsze w dobroci.
***
Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.
***
Jeśli nawet jest to sprzeczne z nauką boską, to nie znaczy, że to, co się pozyskało, jest przez to niesłuszne. Hańbiąca jest kondycja prostytutki, nie zaś jej zarobek. Kościół zatem ma pełne prawo przyjmować jej jałmużnę.

Powyższy artykuł został zobaczony od 01.07.2023 już 8082 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply