Home » Cytaty » Cytaty Rabindranatha Tagore’a

Cytaty Rabindranatha Tagore’a

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest indyjski poeta Rabindranath Tagore.

Cytaty Rabindranatha Tagore’a mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Tagore’a możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Rabindranatha Tagore’a, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Rabindranatha Tagore’a

***

Błąd nie może sobie pozwolić na przegraną, a prawda może.
***
Jeśli zamkniesz drzwi przed wszelkim błędem – prawda pozostanie za drzwiami.
***
Spałem i śniłem, że życie jest radością. Obudziłem się i zobaczyłem, że życie jest służbą. Zacząłem służyć i zobaczyłem, że służba jest szczęściem.
***
Rzeka prawdy płynie korytem błędów.
***
Nie przystawaj dla zbierania kwiatów, by je zachować, ale idź naprzód, a kwiaty będą ciągle kwitnąć na twojej drodze.
***
Pokryj skrzydła ptaka złotem, a już nigdy więcej nie wzbije się w powietrze.
***
Bóg szanuje mnie, gdy pracuję, ale kocha mnie, gdy śpiewam.
***
Mijają dni i noce, wieki zakwitają jak kwiaty. A ty naucz się czekać.
***
Kłamstwo nie może stać się prawdą przez to, że wzrośnie w potęgę.
***
Bóg mówi do człowieka: Uzdrawiam Cię, więc ranię, kocham, więc karcę.
***
Woda w naczyniu lśni, woda w morzu jest ciemna. Małe prawdy wyrażają się jasnymi słowy. Wielkim prawdom towarzyszy wielka cisza.
***
Człowiek ma w sobie milczenie morza, zgiełk ziemi i muzykę powietrza.
***
Uśmiech twój był kwieciem twych własnych łąk, mowa twoja była szumem twych własnych świerków, ale serce twoje było kobietą, znaną nam wszystkim.
***
Cieszymy się, że jesteśmy na tym świecie; jesteśmy z nim związani niezliczonymi nićmi, które rozciągają się od ziemi do gwiazd.
***
Nie dlatego je kocham, że jest grzeczne, tylko dlatego, że jest moje.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 04.07.2023 już 1070 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply