Home » Cytaty » Cytaty Paula Cézanne’a

Cytaty Paula Cézanne’a

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest francuski malarz Paul Cézanne.

Cytaty Paula Cézanne’a mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Cézanne’a możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Paula Cézanne’a, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Paula Cézanne’a

Skromność jest cnotą wypływającą ze świadomości własnej mocy.
***
Ten, kto nie ma poczucia doskonałości, ten zadowala się spokojną przeciętnością.
***
Smak jest najlepszym sędzią. Zdarza się on rzadko.
***
Luwr jest książką, z której uczymy się czytać. Nie powinniśmy jednak poprzestać na zapamiętaniu pięknych formuł naszych sławnych poprzedników. Wyjdźmy stamtąd, by studiować piękną naturę, usiłujmy odkryć jej ducha, starajmy…
***
Jakikolwiek by był nasz temperament lub potęga w obliczu natury, trzeba dać obraz tego, co widzimy, zapominając o wszystkim, co pojawiło się przed nami.
***
W malarstwie chodzi o to, by w odpowiednim miejscu położyc odpowiedni kolor
***
Sztuka przemawia jedynie do niezmiernie ograniczonej liczby ludzi.
***
Można malować rzetelnie, nie ściągając uwagi na swoje życie prywatne. Oczywiście, artysta pragnie się wznieść intelektualnie możliwie najwyżej, ale człowiek powinien pozostać nieznany.
***
Jest coś takiego jak malarska prawda rzeczy.
***
Instytuty, pensje, zaszczyty są ustanowione tylko dla kretynów, dowcipnisiów i łajdaków. Nie bądź krytykiem sztuki; maluj. W tym jest zbawienie.
***
Idąc drogą Cnoty jest się zawsze wynagradzanym przez ludzi, ale nie przez malarstwo.
***
Artysta powinien gardzić sądem, który nie opiera się na rozumnej obserwacji zjawisk. Powinien obawiać się nastroju literackiego…

Powyższy wpis został wyświetlony od 05.02.2023 już 1247 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*