Home » Cytaty » Cytaty Władimira Majakowskiego

Cytaty Władimira Majakowskiego

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest rosyjski poeta Władimir Majakowski.

Cytaty Władimira Majakowskiego mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Majakowskiego możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Władimira Majakowskiego, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Władimira Majakowskiego

***

Miłość jest życiem, jego największą wartością. To właśnie w niej rozkwitają wiersze, czyny i wszystko inne. Miłość jest sercem całości. Kiedy serce stanie, umiera wszystko inne, wszystko staje się zbędne, bezużyteczne.
***
Jeśli chcesz, stanę się nieskazitelnie delikatny: nie mężczyzna, ale chmura w spodniach!
***
W kościele mojego serca płonie chór.
***
Dawniej uważałem, że książki powstają w ten sposób: przyszedł poeta, lekko otworzył usta, a natchniony głupiec zaczął śpiewać – proszę! Ale wydaje się, że zanim zaczną śpiewać piosenkę, poeci muszą całymi dniami błąkać się ze zrogowaciałymi stopami, a ospała ryba wyobraźni trzepocze delikatnie w błocie serca. I podczas gdy z ćwierkającymi rymowankami gotują rosół z miłości i słowików, ulica bez języka wije się tylko z braku czegoś do krzyku lub powiedzenia.
***
Nie ma we mnie czułości dziadka, w duszy nie ma siwych włosów! Potrząsając światem swoim głosem i uśmiechając się, mijam cię, – przystojny, dwudziestodwuletni.

Powyższy wpis został pokazany od 24.12.2023 już 1071 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply