Home » Cytaty » Cytaty Jeanette Winterson

Cytaty Jeanette Winterson

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest brytyjska pisarka Jeanette Winterson.

Cytaty Jeanette Winterson mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Winterson możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Jeanette Winterson, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Jeanette Winterson

***

Tylko niemożliwe jest warte wysiłku.
***
Nie jestem typem, który potrafi zastąpić miłość wygodą, a namiętność przygodnymi znajomościami. Nie chcę nosić kapci w domu, a pantofle do tańca wkładać w małej garsonierze za rogiem. Tak właśnie się robi, prawda? Popakuj swe życie sprawnie jak w supermarkecie, nie mieszaj serca z wątrobą.
***
Nikt nie może nakazać miłości ustawowo. Nie można jej rozkazywać ani pochlebstwami namówić do służby. Miłość należy do siebie samej, głucha na błagania i niewzruszona wobec przemocy. Miłości nie można negocjować. Jedynie miłość jest silniejsza od pożądania i jest jedynym prawdziwym powodem oparcia się pokusie. Są tacy, którzy twierdzą, że przed pokusą można się zabarykadować w domu. To ci sami, którzy sądzą, że zabłąkane pragnienia można wypędzić z serca jak przekupniów ze świątyni. Może można, jeśli dniem i nocą myślisz o swoich słabych punktach, nie patrzysz, nie wąchasz, nie marzysz.
***
Nie żałuj, że żyjesz, dziecko. Życie i tak przeminie ci dostatecznie prędko.
***
Świat jest niczym. Miłość go ukształtowała. Świat znika bez śladu. To, co zostaje, jest miłością.
***
Słowa to element milczenia, które da się powiedzieć.
***
Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.
***
Facet to coś więcej niż penis. Niewiele więcej, ale jednak.
***
Przypuszczalnie kiedy się zastanowię, co chcę powiedzieć, ty wymyślisz, co chcesz usłyszeć.
***
Najdrobniejsze zdarzenia otwierają nowe światy.
***
Jesteśmy sobie tak bliscy jak dwoje ludzi, którzy się oddalają.
***
Miłość – patrzysz na mnie i pragniesz mnie, a ja się nie odwracam.
***
Najniebezpieczniejsza jest pustka. Bo jak nie ma nic, to możesz wymyślić coś sama.
***
Gdy pytasz dlaczego nie mogę Cię kochać spokojniej, odpowiadam, że kochać spokojniej, to nie kochać wcale.
***
Zauważyłam, że robienie rozsądnych rzeczy to dobry pomysł tylko wtedy, gdy się podejmuje zasadniczo mało ważną decyzję. Gdzie idzie o sprawy zmieniające życie, trzeba zaryzykować.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 03.01.2024 już 3583 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply