Home » Cytaty » Cytaty o niepodległości

Cytaty o niepodległości

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o niepodległości i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do niepodległości, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o niepodległości

***

Józef Piłsudski
Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich.
***
Adam Mickiewicz
A przed ucztą potrzeba dom oczyścić ze śmieci; Oczyścić dom, powtarzam, oczyścić dom, dzieci!
***
Adam Mickiewicz
Nasz naród jak lawa, Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi; Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.
***
Adam Mickiewicz
Lud, który walczy o swoją niepodległość albo o rozszerzenie swoich swobód […] powinien nie ufać wysokim dostojnikom Kościoła, którzy wszyscy jednakowo są przywiązani do kultu absolutyzmu bez względu na to, czy ten absolutyzm jest mahometańskim, czy heretycki, czy nawet ateistyczny.

Powyższy artykuł został zobaczony od 22.01.2023 już 5000 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*