Home » Cytaty » Cytaty Karola Marksa

Cytaty Karola Marksa

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest niemiecki filozof.

Cytaty Karola Marksa mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Marksa możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Karola Marksa, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Karola Marksa

Ze swoim ciałem trzeba postępować dyplomatycznie tak samo, jak ze wszystkimi innymi rzeczami.
 
Z punktu widzenia wyższych formacji ekonomicznych społeczeństwa, uznawanie świata za prywatną własność poszczególnych osób wyda się zupełnym absurdem, tak jak uznanie za czyjąś prywatna własność człowieka. Nawet całe społeczeństwo, naród,…
 
Wszystko, co się rozwija, jest niedoskonałe.
 
Wszystko, co mogę w związku z tym powiedzieć o sobie, to że nie jestem marksistą.
 
Władza i wolność są tożsame.
 
Z wyzwaniem rzucam światu w twarz rękawicę i obserwuję jak upada ten karłowaty olbrzym. Jednak jego upadek nie uciszy mojej nienawiści. Podobny Bogu będę błąkał się wśród obłoków świata.
 
Z góry wiadomo, że szewc jest bardziej powołany do pisania o skórze niż prawnik.
 
Współczesna fizjologia ustaliła, iż u zwierząt wyższych gatunków płodność maleje, pozostając w odwrotnym stosunku do rozwoju systemu nerwowego, a zwłaszcza do rosnącej masy mózgowej. Nikt jednak nie zaryzykowałby twierdzenia, że…
 
Wolny jest ten kto posiada środki produkcji.
 
Wielkie historyczne fakty i postacie występują za pierwszym razem jako tragedia, za drugim – jako farsa.
W zasadzie tragarz mniej się różni od filozofa niż kundel od charta.
 
W organizmie rozumnym głowa nie może być z żelaza, a tułów z ciała.
 
Teoria zdolna jest porwać masy, kiedy dostarcza dowodów ad hominem, dowodzi zaś ad hominem, kiedy staje się radykalna.
 
Socjalne zasady chrześcijaństwa głoszą pokorę, wzgardę dla samego siebie, uniżoność, poufałość, ustępliwość – słowem, wszystkie porywy, cechujące kanalię.
 
Ryszard III ofiarowywał królestwo za konia, koalicja ofiarowuje osła za królestwo.
 
W stosunku do kobiety jako do zdobyczy i niewolnicy powszechnej pożądliwości wyraża się nieskończona degradacja, w jakiej człowiek znajduje się wobec siebie samego.
 
To, co jest rozumne i z natury rzeczy konieczne, toruje sobie drogę jedynie jako ślepo działająca przeciętna.
 
Tajemnica nie mogła zręczniej uczynić się dobrem powszechnym niż w ten sposób, że przekształciła się w tajemnice, które nie są dla nikogo tajemnicami.
 
Skoro człowiek czerpie całą swą wiedzę, wrażenia itd. ze świata zmysłowego i z doświadczeń w świecie zmysłowym, znaczy to, że należy tak urządzić świat empiryczny, by doświadczał w nim tego,…
 
Ruch wyzwoleńczy klas proletariackich jest zawsze związany z fermentem wśród kobiet.

Powyższy artykuł został zobaczony od 06.02.2024 już 1497 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply