Home » Cytaty » Cytaty o przeprowadzce

Cytaty o przeprowadzce

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o przeprowadzce i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do przeprowadzki, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o przeprowadzce

***

Przytem przeprowadzka związana jest zawsze ze stratą… Nie można zabrać wszystkich drobiazgów, na pozór nic nie znaczących, z których składa się gospodarstwo…
Autor: Wacław Sieroszewski, W matni, Gebethner i Wolff, Warszawa 1898
***
Trzeba opuścić mieszkanie, w którym przeżyłem większą część życia. Wszystko już wyniesiono. (…) Prawda nie potrzebuje mebli. Odbyłem podróż dookoła życia i jestem w punkcie wyjścia: pusta skorupka pokoju. To, co tutaj przeżyłem, ukazuje się na ścianach jak malowidła egipskie, sceny wewnątrz grobowca. Lecz stopniowo blakną. Z powodu zbyt ostrego światła. Okna są teraz większe. Puste mieszkanie to wielka luneta, skierowana w niebo.
Autor: Tomas Tranströmer, Preludia, III, z cyklu Widzieć w nocy, tłum. M. Wasilewska-Chmura

Powyższy wpis został zobaczony od 13.07.2023 już 4012 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply