Home » Cytaty » Cytaty o czekaniu

Cytaty o czekaniu

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o czekaniu i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do oczekiwania, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o czekaniu

***

Zygmunt Krasiński

Czy widzicie, jak oni czekają niecierpliwie – szemrzą między sobą, do wrzasków się gotują – wszyscy nędzni, ze znojem na czole, z rozczuchranymi włosy, w łachmanach, z spiekłymi twarzami, z dłoniami pomarszczonymi od trudu – ci trzymają kosy, owi potrząsają młotami, heblami – patrz – ten wysoki trzyma topór spuszczony – a tamten stemplem żelaznym nad głową powija; dalej w bok pod wierzbą chłopię małe wisznię do ust kładzie, a długie szydło w prawej ręce ściska. – Kobiety przybyły także, ich matki, ich żony, głodne i biedne jak oni, zwiędłe przed czasem, bez śladów piękności – na ich włosach kurzawa bitej drogi – na ich łonach poszarpane odzieże – w ich oczach coś gasnącego, ponurego, gdyby przedrzeźnianie wzroku – ale wnet się ożywią – kubek lata wszędzie, obiega wszędzie. – Niech żyje kielich pijaństwa i pociechy!

***

Simone Weil
Pokora jest pewnym stosunkiem duszy do czasu. To zgoda na czekanie.
***
Leopold Staff
Po minionych złych deszczach i burzy Powracają burze i złe deszcze Ale ciągle nadzieja mi wróży, Że to, czego czekam, przyjdzie jeszcze.
***
Stanisław Jerzy Lec
Doczekalnie.
***
Jan Twardowski
Ból rozstania może być Miłością, Powrotem, Czekaniem, Wspomnieniem.
***
Stanisław Jerzy Lec
Wielu z tych, co wyprzedzili swój czas, musieli nań czekać nie w najwygodniejszych pomieszczeniach.

Powyższy wpis został pokazany od 19.07.2023 już 1868 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply