Home » Cytaty » Cytaty o codzienności

Cytaty o codzienności

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o codzienności i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do codzienności, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o codzienności

***
Marilyn Monroe
Sława jest jak kawior. Bardzo przyjemnie jeść go od czasu do czasu, ale na co dzień jest nie do zniesienia.
***
Zygmunt Freud
Marzenie senne pojawia się tylko jako nawiązanie do tych spraw, które dostarczyły nam pokarmu myślowego w ciągu dnia.
***
Pablo Picasso
Sztuka czyści duszę z codziennej warstwy kurzu.
***
Horacy
Chwytaj dzień.
***
Anton Czechow
Najbardziej przeraża codzienność, przed którą nikt nie może się ukryć.
***
Aleksander Sołżenicyn
Oto czym jest aresztowanie: to blask oślepiający i cios, które sprawiają, że teraźniejszość nagle staje się przeszłością, zaś to, co niemożliwe, zaczyna być pełnoprawną codziennością.
***
Zygmunt Freud
Kompleksy, wyładowują się również w marzeniach na jawie. A także w przeróżnych błędach i usterkach, jakie popełniamy, w całej psychopatologii życia codziennego.
***
Anton Czechow
Najbardziej przeraża codzienność, przed którą nikt nie może się ukryć.
***
Slavoj Žižek
Nasze działanie w codziennym życiu jest w ogromnym stopniu regulowane przez to, co w psychoanalizie nazywa się fetyszystycznym wyparciem: Je sais, mais quand meme, czyli: Wiem, ale mimo wszystko. Jesteśmy w stanie wyobrazić sobie katastrofalne konsekwencje własnego postępowania, ale mimo to zakładamy, że sprawy jakoś się ułożą. Jest absolutnie kluczową sprawą, aby zanalizować ten fenomen w dzisiejszej ekonomii.

Powyższy wpis został pokazany od 11.02.2024 już 6502 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply