Home » Cytaty » Cytaty Barbary Kosmowskiej

Cytaty Barbary Kosmowskiej

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest polska pisarka Barbara Kosmowska.

Cytaty Barbary Kosmowskiej mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Kosmowskiej możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Barbary Kosmowskiej, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Barbary Kosmowskiej

***

Złudzenia to rzecz paskudna. Zwłaszcza u kobiet potrafią żyć dłużej, niż trwa najdłuższa menopauza.
***
Oczy wykonały niebezpieczny manewr. Zamrugały i ukryły się pod powiekami. Jakby ciążyła na nich straszna tajemnica.
***
Historie lubią się powtarzać jak automatyczna sekretarka w telefonie.
***
Ważne, żeby kochać ludzi. Teraz, kiedy cały świat naciera na siebie baseballowymi kijami, odrobina ludzkich uczuć jest jak rosyjski kawior.
***
Bo nie zawsze, dziecko, bywa śmiesznie. A zwłaszcza wtedy nie jest śmiesznie, kiedy być powinno.
Bo mi nie wmówisz, że twoja matka nie jest śmieszna z tą czupurną kitką i w butach własnej córki. Albo twój ociec, kiedy odgraża, że nie wróci na noc. I mówi to w pidżamie, grzecznie ścieląc łóżko. Są śmieszni i jednocześnie trochę tragiczni. Zauważ, że kłócą się o słowa, gesty, wywalczają jakąś namiastkę młodości.
***
Nigdy nie wiedziała, co jest jej prywatnym przeżyciem, a co tworem literackiego wysiłku. Papierowo żyję – myślała w takich chwilach, bogatsza od innych o wrażenia, ale biedniejsza o tożsamość.
***
To znaczy, że po tylu latach wmawiania mi, że są miasta, do których nie wraca się nawet pamięcią, chcesz teraz powiedzieć, że takich miast nie ma?

Powyższy artykuł został pokazany od 22.12.2022 już 1444 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*