Home » Cytaty » Cytaty Michaela Nasta

Cytaty Michaela Nasta

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest felietonista Michael Nast.

Cytaty Michaela Nasta mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Nasta możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Michaela Nasta, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Michaela Nasta

***

Dzisiaj nikt już prawie nie telefonuje. Dzisiaj przede wszystkim się pisze. To pozwala ograniczyć ryzyko. Przynajmniej na pozór. Można się spokojnie zastanowić nad odpowiedzią. Wyeliminować niebezpieczeństwo, że powie się coś niewłaściwego albo spontanicznie zareaguje w nieodpowiedni sposób. Lepiej już wysłać wiadomość, którą można wielorako interpretować. Problemem jest jednak dystans w tego rodzaju komunikacji. Nie zbliża nas ona do siebie. Ten rodzaj komunikacji jest idealną pożywką dla wszystkich domysłów. Nie tylko z powodu pola do interpretacji, które stwarzają takie wiadomości, lecz również dlatego, że dziś możemy już sprawdzić, kiedy dana osoba po raz ostatni „była widziana” albo czy już przeczytała naszą wiadomość. To jedna z wad transparentności, z jaką dzisiaj możemy się komunikować. Niepokój ogarnia już na samą myśl, jak wielką wagę zaczęliśmy przywiązywać do informacji „ostatnio widziany” – i do ilu nieprzyjaznych wniosków dochodzimy, jeżeli ktoś wprawdzie przeczytał naszą wiadomość, ale jeszcze nie odpowiedział.
***
Większość z nas w praktyce prowadzi podwójne życie. Porusza się w dwóch światach, realnym i wirtualnym. Na wyświetlaczach smartfonów widzimy świat przez filtry. Filtry, które nazywają się Facebook, Instagram bądź Tumblr i zniekształcają nasze spojrzenie. W mediach społecznościowych jesteśmy zasypywani kulminacyjnymi momentami z życia różnych ludzi. (…)
Oczywiście do myślenia daje już to, co niektórzy ludzie uważają za kulminacyjne momenty w ich życiu. To, co ma pokazać ich przyjaciołom, że prowadzą aktywne życie, że dzieją się w nim fascynujące rzeczy. Często jest to jedzenie, w estetycznym ujęciu od góry, albo zdjęcia zwierząt domowych i naturalnie przede wszystkim selfie.
Dramat przeciętności.
***
Sprzątanie mieszkania zdaje się posiadać medytacyjne, psychoanalityczne właściwości. Napełnia człowieka nowymi siłami, daje poczucie nowego otwarcia. Niestety nigdy tego nie doświadczyłem. To uczucie jest mi obce.

Powyższy wpis został zobaczony od 22.12.2023 już 7796 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply