Home » Cytaty » Cytaty Janusza Leona Wiśniewskiego

Cytaty Janusza Leona Wiśniewskiego

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest polski pisarz Janusz Leon Wiśniewski.

Cytaty Janusza Leona Wiśniewskiego mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Wiśniewskiego możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Janusza Leona Wiśniewskiego, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Janusza Leona Wiśniewskiego

***

Szczęście to nic innego jak zdrowie i kiepska pamięć.
***
[…] dla mężczyzn liczy się ilość, dla kobiet jakość.
***
[…] mężczyźni to coś więcej niż tylko penis, moszna, jądra, nasieniowody i sperma.
***
Cztery tysiące słów wypowiadanych w ciągu dnia przez mężczyznę to mało w porównaniu do około trzydziestu pięciu tysięcy słów wypowiadanych codziennie przez kobietę.
***
Miłość jest namiętnością. Wytrąca z równowagi. Gubi rytm. Zaburza spokój. Zmienia wszystko. Przewraca świat do góry nogami. Wywraca wszystko na lewą stronę, zachód zmienia w południe, a północ we wschód, to, co złe, w dobre, każe otwierać serce bez warunków. W takim obłąkaniu cierpienie i lęk są niezauważalne. Paradoksalnie, bez nich miłość nie ma sensu.
***
Kobiety żyją wspomnieniami, mężczyźni tym co zapomnieli.
***
Faktem istotnym dla wszystkich — często zupełnie nieuświadomionym — jest to, że człowiek istnieje tak naprawdę dzięki mowie. To zdolność mówienia i zdolność do miłości są jedynymi i niepowtarzalnymi wykładnikami jego fenomenu.
***
Zachwycające w słowach jest to, co dzięki nim przeżywamy. I jakie przeżycia można nimi przekazać innym.
***
To, że wszyscy wokół przyznają komuś rację, wcale nie znaczy, że ten ktoś jest nieomylny.
***
Dla niej jego samobójstwo było jak anihilacja. Przy anihilacji znikają zawsze dwa istnienia.
***
Prawo do sprawiedliwego sądu nad kimś mamy dopiero wtedy, gdy zechcemy i będziemy starali się zrozumieć. A do tego potrzebne jest przekroczenie pewnej granicy intymności. Dopiero za tą granicą wolno nam zacząć budować własną teorię dobra i zła, ciągle pamiętając, że i tak będzie względna…
***
[…] najlepsze, co mężczyzna może uczynić dla swoich dzieci, to kochać ich matkę…
***
Dążenie do doskonałości potrafi czasem pokazać, jak bardzo jesteśmy niedoskonali.
***
Ty byś chciała mieć płomienie co noc. Płomienie co noc mają tylko strażacy.

Powyższy wpis został pokazany od 02.07.2023 już 4447 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply