Home » Cytaty » Cytaty o matematyce

Cytaty o matematyce

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o matematyce i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do matematyki, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o matematyce

***

Stanisław Jerzy Lec
Tabliczka rozmnażania się.
***
Stanisław Jerzy Lec
Nie zgadzam się z matematyką. Uważam, że suma zer daje groźną liczbę.
***
Stanisław Leopold Brzozowski
Wy nie wiecie co to jest matematyka! wy myślicie: liczby, liczby! Nie! A ona śpiewa, gra jak kryształ. Cała dusza tonie w dźwięcznym, przejrzystym krysztale.
***
Adam Mickiewicz
Na co są potrzebne – pytało pacholę – Trójkąty, czworoboki, koła, parabole? Że potrzebne – rzekł mędrzec – musisz teraz wierzyć, Na co potrzebne, zgadniesz gdy zaczniesz świat mierzyć.
***
Salvador Dali
Jeśli nie macie zamiaru studiować anatomii, sztuki rysunku i perspektywy, matematyki i estetyki oraz nauki o barwach, pozwólcie, że powiem wam, iż jest to bardziej objaw lenistwa niż geniuszu.
***
Arystoteles
Matematyka jest miarą wszystkiego.

Powyższy wpis został zobaczony od 19.01.2023 już 5264 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się przydają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*