Home » Cytaty » Cytaty Lucy Maud Montgomery

Cytaty Lucy Maud Montgomery

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest kanadyjska pisarka Lucy Maud Montgomery.

Cytaty Lucy Maud Montgomery mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Maud Montgomery możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Lucy Maud Montgomery, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Lucy Maud Montgomery

***
Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie, to tabliczka mnożenia – rzekł i poczuł się mądrzejszy niż kiedykolwiek.
***
Wydaje się teraz pogodna, majestatyczna, nawet piękna – jak gdyby śmierć przyniosła jej w końcu zadowolenie. Tak, pogrzeby są interesujące.
***
Czyż moglibyśmy żyć, gdyby nie podtrzymywała nas myśl o śmierci?
***
My wszyscy jesteśmy martwi. Tyle tylko, że jedni są już pogrzebani, a inni jeszcze nie.
***
Ujrzałam mrok wkradający się tak miękko do ogrodu, niczym piękna kobieta przystrojona w cienie.
***
Jest Coś, co mi umyka. Wciąż nasłuchuje… wiem, że nigdy go nie usłyszę.
***
Jeśli potrafisz spędzić z kimś pół godziny w zupełnym milczeniu i nie czuć przy tym wcale skrępowania, ty i osoba ta możecie zostać przyjaciółmi. Jeśli zaś milczenie będzie wam ciążyło, jesteście sobie obcy i nie warto nawet starać się o zadzierzgnięcie przyjaźni.
***
– Jak zdobyć… jak zdobyć…
– Co takiego?
– To, czego pragnie moje serce.
***
Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów.
***
Przy purpurowej róży miłości kwiat przyjaźni wydawał się blady i bezwonny.
***
Wyrazów nikt nie tworzy – same się rodzą.
***
Mowa dana nam jest po to, żeby wyrażać myśli.
***
Nigdy nie należy sądzić, że przeżyliśmy już w życiu wszystko. To niebezpieczne. Kiedy myślimy, że nasza opowieść właśnie się skończyła, ślepy los odwraca stronicę, by otworzyć przed nami następny rozdział.
***
Jakże się cieszę, że żyję na świecie, w którym istnieje październik! Jakież to byłoby okropne, gdyby natychmiast po wrześniu następował listopad!

Powyższy artykuł został wyświetlony od 19.06.2023 już 3875 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply