Home » Cytaty » Cytaty Alexandry Horowitz

Cytaty Alexandry Horowitz

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest kynolożka Alexandra Horowitz.

Cytaty Alexandry Horowitz mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Horowitz możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Alexandry Horowitz, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Alexandry Horowitz

***

Rzeczy istnieją dla [psa] tak długo, jak długo wydzielają zapach, który może wdychać. Podczas gdy możemy stać w jednym miejscu i chłonąć świat wzrokiem, psy muszą się poruszać, aby nim nasiąknąć. Nic dziwnego, że wydają nam się roztargnione: ich teraźniejszość jest w bezustannym ruchu.
***
Każdy pies, któremu nadasz imię i którego przyprowadzisz do domu, kiedyś umrze. Ten okropny i niedający się uniknąć fakt jest częścią losu, który zgotowaliśmy sobie, wprowadzając psy do naszego życia.
***
Czy psy się śmieją? Cóż, tylko wtedy, gdy coś jest wyjątkowo zabawne.
***
Psi nos u większości ras nie jest zbyt dyskretny. Pysk badający nową osobę pojawia się na kilka sekund przed resztą psa.
***
Psy są łaknącymi towarzystwa oportunistami.
***
Jeśli weźmiemy pod uwagę, czego od psów żądamy i czego oczekujemy, zrozumienie dzielących nas różnic może być bardzo korzystne. Wysiłki naukowców mające na celu znalezienie tych różnic bardziej niż cokolwiek innego podkreślają jedną bardzo ważną: ludzką potrzebę potwierdzania swojej wyższości – dokonywania porównań i wartościowania. Psy – te szlachetne istoty – nie mają takich potrzeb.
***
Niedawne badania wykazały, że rasą najbardziej agresywną […] jest jamnik. Być może mało się o tym słyszy w mediach, bo rozwścieczonego jamnika można podnieść i schować do torebki.
***
Pies jest zwierzęciem udomowionym, a słowo to oznacza „należący do domu”. Psy przynależą do domów i ich okolic.

Powyższy wpis został wyświetlony od 18.06.2023 już 7188 razy! Mamy nadzieje, że nasze sentencje Ci się przydają.

Leave a Reply