Home » Cytaty » Cytaty o ciekawości

Cytaty o ciekawości

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o ciekawości i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do ciekawości, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o ciekawości

***

Marek Hłasko
– Tylko młodzi ludzie są ciekawi. Człowiek naprawdę poznaje świat do któregoś tam wczesnego roku. Dalsza zabawa to powtarzanie cudzych doświadczeń.
***
Adam Mickiewicz
Trojaka do zguby droga, Ciekawość, łakomstwo, trwoga. Więc kto w tym trojakim względzie Twardej nie ulegnie próbie, Takiemu można już będzie Ufać jak samemu sobie.
***
Kartezjusz
Żądza wiedzy, wspólna wszystkim ludziom jest chorobą, której nie można uleczyć, ponieważ ciekawość wzrasta wraz z wiedzą.
***
Albert Einstein
Jest cudem, że ciekawość przeżywa typowe wykształcenie.
***
Edward Stachura
Swoją ciekawość świata trzeba umieć doskonalić.
***
Aleksander Dumas (ojciec)
Prochem jestem i w proch się obrócę. Życie pełne jest upokorzeń i cierpień – ciągną z ponurą miną – wszystkie nici wiodące do szczęścia rwą się w ręku człowieka, a…
***
Stanisław Jerzy Lec
Niektórzy ludzie patrzą przez własne oczy jak przez judasze.
***
Albert Einstein
Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie…
***
Albert Einstein
Nie mam żadnych talentów – prócz namiętnej ciekawości.

Powyższy artykuł został zobaczony od 18.07.2023 już 1755 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply