Home » Cytaty » Cytaty Władysława Tatarkiewicza

Cytaty Władysława Tatarkiewicza

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest filozof Władysław Tatarkiewicz.

Cytaty Władysława Tatarkiewicza mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Tatarkiewicza możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Władysława Tatarkiewicza, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Władysława Tatarkiewicza

***

Posiadanie znaczy mniej niż nadzieja.
***
Samotność jest przyjemnością dla tych, którzy jej pragną i męką dla tych, co są do niej zmuszeni.
***
Każda decyzja jest wyrzeczeniem się tego, co nie zostało wybrane.
***
Aby człowiek mógł być zadowolony z życia, jednym z najistotniejszych warunków jest, aby był przekonany, ze ma ono jakiś sens, jakaś wartość.
***
Oto światem zewnętrznym możemy kierować dość swobodnie, poddaje się on naszej woli i wielokrotnie możemy go kształtować tak, jak to jest potrzebne do naszego szczęścia. Natomiast kierować własną psychika jest właśnie bez porównania trudniej, a nieraz jest to wręcz niemożliwe.
***
Sztuka jest odtwarzaniem rzeczy, bądź konstruowaniem form, bądź wyrażaniem przeżyć – jeśli wytwór tego odtwarzania, konstruowania, wyrażania jest zdolny zachwycać bądź wzruszać, bądź wstrząsać.
***
Do szczęścia należą dwie rzeczy: wieść życie, z którego jest się zadowolonym i być zadowolonym z życia, które się wiedzie.

Powyższy artykuł został zobaczony od 31.12.2022 już 3982 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*