Home » Cytaty » Cytaty Gilberta Keitha Chestertona

Cytaty Gilberta Keitha Chestertona

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest brytyjski pisarz Gilbert Keith Chesterton.

Cytaty Gilberta Keitha Chestertona mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Gilberta Keitha Chestertona możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Gilberta Keitha Chestertona, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Gilberta Keitha Chestertona

***

Pokój bez książek to jak ciało bez duszy.
***
Niewysłowiona różnica dzieli samotność od posiadania jednego choćby sojusznika.
***
Oto co zarzucam waszemu kosmopolityzmowi. Gdy mówicie, że pragniecie połączyć wszystkie narody, to w rzeczywistości pragniecie tego połączenia po to, żeby nauczyć je sposobów waszego narodu. Beduin arabski nie umie czytać, więc posyłacie mu jakiegoś misjonarza angielskiego czy nauczyciela, żeby nauczyć go czytać, ale nikt z was nie powie:”Ten nauczyciel nie umie jeździć na wielbłądzie, najmiemy Beduina, aby go nauczył”.
***
Krótko mówiąc, byli to więźniowie nowoczesnego systemu niewolnictwa i niemal słyszałem, jak podzwaniają ich kajdany. Właściwie każdy był skrępowany łańcuchem, najcięższym łańcuchem, jaki kiedykolwiek zniewolił człowieka- nazywa się do łańcuszkiem od zegarka.
***
Istnieje jednak praktyka nieskończenie bardziej absurdalna i nieskuteczna niż palenie człowieka za poglądy. Polega ona na głoszeniu, że poglądy są w ogóle nieważne; a rozpleniła się bujnie w dwudziestym wieku, w tym schyłkowym i dekadenckim okresie Rewolucji Francuskiej.
***
To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
***
Nie zmieniamy rzeczywistości tak, aby ją dopasować do naszych ideałów. Zmieniamy ideały: to o wiele łatwiejsze.
***
Jeśli ty byłeś człowiekiem w ciemnościach , dlaczego byłeś także Niedzielą, obelgą słonecznego światła? Jeżeli od początku byłeś nam ojcem i przyjacielem, dlaczego byłeś też naszym najgorszym wrogiem?
***
Wszystkie mrożące krew w żyłach historie na temat grozy, jaką ksiądz napełnia dom, jak gdyby był wampirem lub potworem, bledną po spotkaniu z wojującym świeckim.
***
Chrześcijaństwo jest zawsze niemodne, ponieważ jest zawsze rozsądne, a wszystkie mody to łagodna forma obłędu.
***
Wolnomyśliciele też czasem myślą, choć dosyć wolno im to idzie.
***
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 15.01.2024 już 4638 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply