Home » Cytaty » Cytaty Anny Janko

Cytaty Anny Janko

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest polska pisarka Anna Janko.

Cytaty Anny Janko mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Janko możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Anny Janko, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Anny Janko

***

Życie jak pogoda, nie dopisało.
***
Wszystkie pocałunki można opowiedzieć poprzez kwiaty…
Są długie, nagie, bladożółte tulipany: przynoszą obietnicę ocieplenia.
***
Ciało ma swoją osobną dziką duszę, która ożywa tylko wtedy, gdy jest się w ruchu, gdy biega się i skacze, gdy się walczy i wygrywa. I gdy ta dusza ożywa w mięśniach, w stawach, w płucach, we krwi pędzącej przez serce, wtedy się dopiero czuje, jak cudownie przyjemne jest samo istnienie i jak ono świeci w nas kosmicznym światłem.
***
Poczucie utraty, gdy żegnamy ukochaną osobę, boli fizycznie, bo ciało w istocie nie jest żadnym futerałem dla duszy, ciało jest jak gąbka duszą nasiąknięte.
***
A gdy już znajdziesz przyjaciela
niech cię uczy swojego odejścia
a kiedy odejdzie i zamkniesz drzwi
drzwi jak wrota obronnego zamku
niech powróci
i niech ściana przed nim pęknie
***
Własnego życia nie da się opowiedzieć, można je tylko obnażyć.

Powyższy wpis został wyświetlony od 28.06.2023 już 1800 razy! Mamy nadzieje, że nasze sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply