Home » Cytaty » Oficjalne cytaty

Oficjalne cytaty

 

Oficjalne cytaty

Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania, albo czyń rzeczy warte opisania.
***
Nie ma takiej rzeczy, której nie można by osiągnąć pracą. Nic nie leży poza jej zasięgiem. Złe obyczaje przemienia w dobre, niszczy złe zasady, a odradza dobre. Jest w stanie uczynić z człowieka anioła.
***
Marzenia wielkich ludzi są nabrzmiałe przyszłością. Myśliciele śnią w zgodzie z tym, co ma być.
***
Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją – są niebezpieczni.
***
Droga do celu to nie połowa przyjemności, to cała przyjemność.
***
Smutek potrafi zatroszczyć się sam o siebie, lecz by naprawdę się cieszyć, trzeba mieć kogoś, z kim się można podzielić radością.
***
Nic nie jest dla człowieka bardziej nieznośne, jak pozostawać w zupełnym spokoju, bez namiętności, bez interesów, bez rozrywek, bez wysiłków. Czuje wtedy swą nicość, samotność, niedostateczność swych sił, swą zależność, słabość, pustkę. Niezwłocznie z głębi jego duszy wyjdzie nuda, ciemność, smutek, troska niezadowolenie, rozpacz.
***
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość.
***
Jeżeli nie wiesz, dokąd zmierzasz, zaprowadzi cię tam każda droga.
***
Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz.
***
Jedyną wartością, która odróżnia jednego od drugiego kluczem przenoszącym jednych w kierunku ich dążeń, gdy drudzy grzęzną w bagnie przeciętności nie jest talent, wykształcenie lub błyskotliwość intelektualna; jest nim samodyscyplina. Z samodyscypliną wszystkie rzeczy są możliwe. Bez niej nawet najprostszy cel wydaje się nieosiągalnym marzeniem.
***
Naszym celem jest uczynić świat piękniejszym, niż był w chwili, kiedy nań przyszliśmy

Powyższy wpis został wyświetlony od 10.01.2024 już 9553 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply