Home » Cytaty » Cytaty Jerzego Krzysztonia

Cytaty Jerzego Krzysztonia

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest polski prozaik Jerzy Krzysztoń.

Cytaty Jerzego Krzysztonia mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Krzysztonia możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Jerzego Krzysztonia, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Jerzego Krzysztonia

***

Chcesz złowić morze, to sam stań się morzem.
***
Jest tyle w życiu prawd, ile istnień ludzkich, każdy dorabia się swojej.
***
Świat ma na co dzień tylko jedno zapotrzebowanie, pracę.
***
Ktokolwiek przeżył swoją własną śmierć, ocknie się z tego już innym człowiekiem. I być może to jedyna niewątpliwa korzyść z owego przeżycia, które nie każdemu się przydarza. No i chwała Bogu, bo nie godzi się czegoś takiego życzyć bliźniemu swemu.(…) Trzeba uczyć się kochać życie żyjąc, a nie poprzez doświadczenie śmierci.
***
Rzeczywistość to nie sztuka, powszednieje, choćby była makabrą.
***
Świat nie jest taki, jaki jest, wcale nie taki, jak się nam przedstawia, tylko taki, jak go kto widzi. Toteż ktoś, kto patrzy wciąż przez siedem łusek, nie jest w stanie nawet wyobrazić sobie, czym jest świat dla człowieka, któremu już żadna łuska widoku nie przesłania.
***
Zwariować, o czym świat wcale nie wie, to znaczy wniknąć w baśń, w rzeczywistą baśń życia, a to jest właśnie szczęście.
***
Żeby być szczęśliwym, trzeba mieć dobry żołądek i złe serce.

Powyższy wpis został zobaczony od 25.06.2023 już 5853 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply