Home » Cytaty » Cytaty Roberta Kiyosaki’ego

Cytaty Roberta Kiyosaki’ego

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest najwybitniejszy amerykański biznesmen Robert Kiyosaki.

Cytaty Roberta Kiyosaki’ego mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Kiyosaki’ego możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Roberta Kiyosaki’ego, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Roberta Kiyosaki’ego

***
To, co jest w naszej głowie, decyduje o tym, co znajduje się w naszych rękach.
***
Ubodzy ludzie mają ubogie nawyki. Powszechnym ubogim nawykiem jest poddawanie się niewinnej sugestii: „Sięgnij po oszczędności”. Bogaci wiedzą, że oszczędności służą tylko do tego, by generować więcej pieniędzy, a nie do płacenia z tych pieniędzy rachunków.
***
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie to, co wiemy, może nie być aż tak ważne, gdyż często nie jest już nowością. Ważniejsze jest to, jak szybko się uczymy.
***
W prawdziwym świecie często jest tak, że to nie mądrzy idą do przodu, ale umiejący się wyróżnić.
***
Wielu z nas słyszało zapewne powiedzenie: „Jesteś tym, co jesz”. Ja stosuję się do nieco zmodyfikowanej sentencji: „Stajesz się tym, czego się uczysz”.
***
Wszyscy otrzymaliśmy dwa wielkie dary: nasz umysł i nasz czas. Od Ciebie zależy, co robisz z tymi darami, aby Cię zadowoliły. Każda moneta, która trafia w Twoje ręce, podlega Twojej i tylko Twojej władzy, władzy, która określa Twoje przeznaczenie.
***
Z perspektywy czasu edukacja ma większą wartość niż pieniądze.
***
Chodzi więc bardziej o to, co wiemy, a nie co kupujemy. Inwestowanie to nie jest kupowanie. To jest wykorzystywanie swojej wiedzy.
***
Gorzką prawdą jest to, że wielki talent to nie wszystko. Ciągle jestem zszokowany tym, jak mało zarabiają utalentowani ludzie.
***
Mali ludzie pozostają mali, ponieważ myślą jak mali; działają w pojedynkę lub wcale nie działają.
***
Największym bogactwem jest to, co wiemy. Największym ryzykiem to, czego nie wiemy.
***
Patrząc z perspektywy dotychczasowego życia, zauważyłem, że wygrane zazwyczaj towarzyszą przegranym. Zanim wreszcie nauczyłem się jeździć na rowerze, upadałem wiele razy. Nigdy nie spotkałem nikogo, kto grając w golfa, nie straciłby piłeczki. Nie znam też nikogo, kto nigdy nie zakochałby się bez wzajemności. Nigdy też nie spotkałem nikogo, kto jest bogaty i nie zdarzyło mu się stracić pieniędzy.
***
Ryzyko zawsze istnieje, więc uczmy się kontrolować ryzyko, zamiast go unikać.
***
Świat jest pełen utalentowanych, biednych ludzi.

Powyższy wpis został zobaczony od 14.02.2024 już 7994 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply