Home » Cytaty » Cytaty o bohaterstwie

Cytaty o bohaterstwie

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o bohaterstwie i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do bohaterstwa, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o bohaterstwie

***

Mikołaj Gogol
Ogromne jest bohaterstwo tego człowieka, który, nie zaznawszy łaski, nie odszedł od Boga i niesie krzyż cięższy od innych – krzyż duchowej ciemności.
***
Józef Tischner
Bycie sobą nie może być zbudowane tylko na aktach bohaterstwa. Jestem sobą także w moim grzechu, w mojej skończoności, w mojej winie!
***
Karel Čapek
Żadnego bohaterstwa nie da się zaplanować; może się ono jedynie przytrafić.
***
Henri-Frédéric Amiel
Nie ma prawdziwej pobożności bez bohaterstwa.
***
Bolesław Prus
Gdyby nas nawet setkami tysięcy topiono, wbijano na pale, obdzierano ze skóry, pieczono na wolnym ogniu – w całej sympatycznej Europie nikt palcem nie ruszy, nikt nie otrząśnie popiołu z…
***
Witold Gombrowicz
Niewdzięczna to rola z bezpiecznego miejsca namawiać ludzi do bohaterstwa.
***
Adam Mickiewicz
A życie jego – trud trudów, A tytuł jego – lud ludów; Z matki obcej, krew jego dawne bohatery, A imię jego czterdzieści i cztery.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 18.01.2024 już 4457 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply