Home » Cytaty » Cytaty o porządku

Cytaty o porządku

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o porządku i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do porządku, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o porządku

***

Simone Weil
Porządek społeczny nie może być niczym innym jak równowagą sił… Tylko równowaga unicestwia siłę.
***
Wergiliusz
Nowy porządek wieków się rodzi. magnus ab integro saeclorum nascitur ordo (łac.)
***
Lew Tołstoj
Każdy niech zamiata przed swymi drzwiami, a cała ulica będzie czysta.
***
Lew Tołstoj
Rządy usiłują przedstawić istniejący porządek jako coś świętego, nienaruszalnego i grożą ciężkiemi karami tym, którzy, myśląc inaczej, odważyliby się przeciwko niemu wystąpić.
***
Maria Dąbrowska
Czasem wystarczy przyprowadzić do ładu i lśniącej czystości powszednie rzeczy, aby dźwignąć się z rozterki, pokonać rozpacz i zwątpienie.
***
Henri-Frédéric Amiel
Porządek jest potęgą.
***
Lew Tołstoj
Gdyby nawet okoliczności zewnętrzne pomogły rewolucyonistom zwyciężyć, to nie ma żadnych danych na to, że nowopowstałe władze rządowe nie będą jeszcze bardziej despotyczne od starych, chcąc utrzymać nowy porządek społeczno – polityczny.

Powyższy wpis został pokazany od 29.07.2023 już 6734 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply