Home » Cytaty » Cytaty o nędzy

Cytaty o nędzy

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o nędzy i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do nędzy, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o nędzy

***

Lew Tołstoj
Źródłem nędzy robotników jest niewola, której przyczyną są pewne przepisy prawne, oparte na zorganizowanej przemocy, czyli rządzie.
***
Blaise Pascal
Wielkość człowieka jest wielka w tym, że zna on swoją nędzę. Drzewo nie zna swojej nędzy.
***
Benjamin Franklin
Zarozumiałość zasiada do śniadania z obfitością, do obiadu z biedą, a do kolacji z nędzą.
***
Benjamin Franklin
Nędza łamie ludzkie charaktery – nie sposób sprawić by pusty worek stał prosto.
***
Denis Diderot
Nędzarze godzą się przy menażce.
***
Karol Marks
Nędza religijna jest jednocześnie wyrazem rzeczywistej nędzy i protestem przeciw nędzy rzeczywistej. Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu.
***
Blaise Pascal
Człowiek jest mieszaniną pychy i nikczemności, wielkości i nędzy; pragnie cnoty, a służy grzechowi; pragnie trwałego szczęścia, a goni za chwilowymi rozkoszami; pan ziemi i nędzny robak.
***
Benjamin Franklin
Lenistwo idzie tak wolno, że nędza je dogania.
***
Charles Dickens
Bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.

Powyższy artykuł został pokazany od 27.01.2024 już 1590 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply