Home » Cytaty » Cytaty o małości

Cytaty o małości

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o małości i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do małości, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o małości

***

Władysław Biegański
Kto nie jest w stanie utrzymać własnego proporca, ten nie może być chorążym całego pułku.
***
Antoni Słonimski
Ludzie mali biorą zwykle swój duży cień za miarę swojej wielkości.
***
Juliusz Słowacki
Bramy przepastne śmierci dla niektórych ludzi nie istnieją. Świadczą o prawdzie wielkości takiej, że prawa wielkości są inne, niż prawa małości.
***
Ignacy Krasicki
Tylko skąpstwo z wiekiem się wzmaga.
***
Augustyn z Hippony
Jeśli chcesz być wielki, zaczynaj od rzeczy małych. Zakładaj głęboki fundament pokory, skoro zamierzasz budować wysoko.
***
Józef Piłsudski
Bramy przepastne śmierci dla niektórych ludzi nie istnieją. Świadczą o prawdzie wielkości takiej, że prawa wielkości są inne, niż prawa małości.[…] W imieniu Rządu Rzeczypospolitej polecam Panom odnieść trumnę Juliusza Słowackiego do krypty królewskiej, bo królom był równy.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 24.07.2023 już 8135 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się przydają.