Home » Cytaty » Cytaty o komunizmie

Cytaty o komunizmie

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o komunizmie i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do komunizmu, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o komunizmie

***

Slavoj Žižek
Uważam, że w chrześcijaństwie Duch Święty ma dużo wspólnego z wyidealizowanym kolektywem w wizji partii komunistycznej – to uświadomiona zbiorowość ludzi dobrej woli.
***
Józef Stalin
Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę.
***
Stefan Żeromski
Usiłowałem, o ile to jest możliwe, zabiec drogę komunizmowi.
***
Włodzimierz Lenin
Związki zawodowe – mechanizm transmisyjny między partią komunistyczną a masami.
***
Janusz Głowacki
… za komuny staliśmy mniej więcej wszyscy w brudnej wodzie po szyję. Więc wyglądaliśmy podobnie i wyglądało, że myślimy podobnie. Teraz woda opadła i zaczęła się rewia narodowa: ktoś podobno stał z gołą dupą, ktoś inny w dynamówkach, a jeszcze ktoś inny w stringach. Jakież to podniecające. Biedni Polacy leżą w łóżkach ze swoimi żonami i patrzą w telewizor. Oglądalność rośnie – prokreacja maleje.

Powyższy artykuł został pokazany od 22.07.2023 już 3942 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply