Home » Cytaty » Cytaty o buncie

Cytaty o buncie

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o alkoholu i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do alkoholu, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o buncie

***

Marek Hłasko
Wierzę w bunt jako najwyższą wartość młodości. Wierzę w bunt jako najwyższą formę nienawiści do terroru, ucisku i niesprawiedliwości i wierzę również w to, że nie ma buntu bez celu,…
***
Fryderyk Nietzsche
Chrześcijaństwo jest buntem wszystkiego, co pełza po ziemi, przeciw temu, co ma wyżynę.
***
Stanisław Leopold Brzozowski
Romantyzm to bunt kwiatów przeciwko swym korzeniom.
***
Albert Camus
Buntuję się, więc jestem.
***
Albert Camus
Aby istnieć, człowiek musi się buntować.
***
Edward Stachura
Byłem buntownikiem łagodnym, najłagodniejszym z możliwych, ale krańcowym. Poszedłem do końca. Czy za daleko? Chciałem unieść wszystkie nieszczęścia świata ludzi. I zwariowałem. Ale czy od tego? Nie wiem.
***
Karel Čapek
Mało co bywa staranniej zorganizowane niż tak zwany spontaniczny bunt.
***
Zygmunt Krasiński
Pycha to karłów zbuntowanych siła.
***
Winston Churchill
Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i…
***
Albert Camus
Buntuję się, więc jestem, buntujemy się, więc jesteśmy.

Powyższy artykuł został pokazany od 17.07.2023 już 5461 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply