Home » Cytaty » Cytaty o Chrystusie

Cytaty o Chrystusie

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o Jezusie i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do Jezusa Chrystusa, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o Chrystusie

***

Franz Kafka
Chrystus – to przepaść pełna światła… ten, kto w nią spojrzy, musi się w nią rzucić.
***
Milan Kundera
Jeśli każda sekunda naszego życia miałaby się powtarzać w nieskończoność, bylibyśmy przykuci do wieczności jak Chrystus do krzyża.
***
Jan Paweł II
Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi.
***
Jan Paweł II
Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie.
***
Mikołaj Gogol
Chrystus nie nakazał nam być przyjaciółmi – nakazał nam być braćmi.
***
Bohumil Hrabal
Chrystus, doktor wszystkich narodów, podpora nędzarzy, już wówczas wiedział, że człowiek zdolny jest do najgorszych łajdactw, a po chwili znów do najszczerszych łez.
***
Dorota Masłowska
Hej złamasie, to do ciebie mówię, ciebie o to pytam. Co zrobisz, gdyby to do ciebie przyszła tak cholernie brzydka, przyniosła swe ciało jak turystyczna konserwa, oczami wywracała i chciała…
***
Jan Paweł II
Modlić się znaczy dać trochę swojego czasu Chrystusowi, zawierzyć Mu, pozostawać w milczącym słuchaniu Jego Słowa, pozwalać mu odbić się echem w sercu.
***
Mikołaj Gogol
Jeśli nie chcesz rozczarować się do ludzi, patrz na nich tak, jak każe to czynić Chrystus.
***
Józef Tischner
Od czasu, gdy Chrystus zwyciężył śmierć, żaden optymizm nie jest w Kościele przesadą.
***
Józef Tischner
Co to znaczy, że Chrystus odkupił świat? To znaczy, że On kupił całe stworzenie dla siebie. Żeby zrozumieć los tego świata, trzeba rozumieć los Właściciela: życie – śmierć – Zmartwychwstanie.
***
Wolter
Prawdziwe dzieje Jezusa to prawdopodobnie dzieje sprawiedliwego człowieka, który potępił grzechy faryzeuszów i którego faryzeusze skazali na śmierć. Potem zrobiono zeń proroka, a po trzech stuleciach – boga: oto jak…
***
Fiodor Dostojewski
Nawet jeśliby mi ktoś udowodnił, że prawda jest poza Chrystusem, wolałbym raczej pozostać z Chrystusem niż z prawdą.
***
Augustyn z Hippony
Nie mieczem, lecz krzyżem uczynił Chrystus ziemię sobie poddaną.
***
Lew Tołstoj
Nauka Chrystusa kieruje ludźmi przez wskazywanie im tej nieskończonej doskonałości – Ojca niebieskiego, do którego dobrowolnie dążyć może każdy człowiek, bez względu na stopień swej niedoskonałości.
***
Wolter
Nie rozumiem, doprawdy, jak mogło przyjść Chrystusowi do głowy, dać się przez takie jak wy kanalie ukrzyżować.
***
Adam Mickiewicz
Krzyż wbity na Golgocie tego nie wybawi, kto sam na sercu swoim krzyża nie wystawi.
***
Fiodor Dostojewski
Nie jestem przeciwny Chrystusowi. Uważam, że była to nader humanitarna jednostka i gdyby żył w naszych czasach niewątpliwie przystąpiłby do rewolucjonistów.

Powyższy wpis został pokazany od 11.02.2024 już 3337 razy! Mamy nadzieje, że nasze sentencje Ci się przydają.

Leave a Reply