Home » Cytaty » Cytaty Hagiwary Sakutaro

Cytaty Hagiwary Sakutaro

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest japoński poeta Hagiwara Sakutaro.

Cytaty Hagiwary Sakutaro mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Sakutaro możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Hagiwary Sakutaro, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Hagiwary Sakutaro

***

Człowiek musi czasem chorować. Chociażby po to, żeby poczytać.
***
Sumienie to cenna rycina w posiadaniu bogaczy.
***
Domator to człowiek, który rezygnuje z połowy swego życia.
***
Czy jest gdzieś na tej ziemi drugie takie zwierzę, które by się złościło tak często jak człowiek?
***
Pytać o przydatność sztuki jest tym samym, co pytać młodych chłopców i dziewcząt o sens seksu.
***
Namiętność sprawia, że nie widzimy jasno. Żonę wybieraj trzeźwo i z rozwagą, kiedy cię nie dręczy niecierpliwa żądza. Ludzie się wiążą małżeństwem w najgorszym momencie – kiedy płoną.
***
Szczęśliwym jest człowiek, który z przeszłości swej pamięta to tylko, co dało mu zadowolenie. Nieszczęśliwym zaś ten, co nosi w pamięci wyłącznie nieszczęścia.
***
Czy myślisz, że zawsze w najszybszym, najpiękniejszym i najdroższym aucie siedzi człowiek najbardziej zajęty? Pośpiech cywilizacji wynika z nadmiaru wolnego czasu.
***
Kiedy się wyczerpuje siła wyobraźni, człowiek poczyna kochać swój dom.
***
Rozum nie jest w stanie oprzeć się głupocie.
***
Miłość jest złudzeniem. Dlatego właśnie osoba zakochana woli pory i miejsca sprzyjające iluzji, dogodne złudzeniom jak zmierzchy zacierające kontury przedmiotów, spotkania przy zamglonym księżycu i świetlisto-mroczne leśne ścieżki.
***
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej – jedynej, wybranej.
***
I diabeł ma sprawiedliwe i czyste sumienie w zależności od tego, w co wierzy.
***
Kiedy samobójstwo jest w modzie, przybywa samobójców – ten fakt ukazuje najwyraźniej całą głupotę mody i podejrzany jej urok. Człowiek pragnie być modny nawet za cenę swego życia.
***
Miłość niespełniona to specyficzny rodzaj nienawiści. Miejmy się na baczności przed jej ofiarą – myślącym samotnikiem.

Powyższy artykuł został zobaczony od 06.01.2024 już 4207 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply