Home » Cytaty » Cytaty Eduardo Mendozy

Cytaty Eduardo Mendozy

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest hiszpański pisarz Eduardo Mendoza.

Cytaty Eduardo Mendozy mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Mendozy możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Eduardo Mendozy, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Eduardo Mendozy

***

Istotom ludzkim potrzebny jest przewodnik, a przewodzić wcale nie jest łatwo, bo siłą nigdzie ich nie zaciągniesz.
***
Ze starością przychodzi spokój: nie ma musu, nie trzeba więcej odwiedzać domów schadzek.
***
Szkoda, że nie jestem już w wieku, by iść w konkury. Pragnienia zostają, możliwości przemijają.
***
Przyjemność z dobrze wykonanej rzeczy jest większa niż ewentualna nagroda.
***
Prawdą jest […], że iść naprzód, nie wiedząc, że się idzie, to to samo, co nie iść, a w każdym razie dla tego, kto idzie albo próbuje iść. Widziane jednak z zewnątrz jawi się inaczej.
***
To wschodnia tradycja […] – tajemnice zawsze chodzą trójkami. Kiedy zjawia się rozwiązanie, wszystko się łączy: pierwsze z drugim i trzecim, drugie z pierwszym i trzecim, trzecie z pierwszym i drugim […].
***
Przodkowie i potomkowie są ważni. Przeszłość i przyszłość. Bez przeszłości i przyszłości wszystko jest teraźniejszością, a ona jest ulotna.
***
Nigdy nie ukrywałem […] mojej gwałtownej przeszłości. Sądziłem, że mam ją za sobą, ale prędzej czy później przeszłość wystawia nam fakturę.
***
Chłód jest przypisany majestatowi.
***
Mężczyźni są prostsi: pieniądze i futbol blokują im powzgórze mózgowe […]. Natomiast kobiety, jeśli tylko wyłączą komórkę, wyzwalają w sobie moce umysłowe […].
***
To już koniec […] albo jeszcze gorzej: początek długiej drogi do końca. Można tak to nazwać: zmierzch żywota.

 

Powyższy wpis został wyświetlony od 18.12.2022 już 7751 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*