Home » Cytaty » Cytaty Billa Gatesa

Cytaty Billa Gatesa

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest amerykański biznesmen Bill Gates.

Cytaty Billa Gatesa mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Gatesa możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Billa Gatesa, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Billa Gatesa

***

Na świecie panuje tendencja, by zwracać na mnie zbyt dużo uwagi.
Źródło: „Time”, 30 czerwca 2006

***
Nie brakuje na świecie ludzi, którzy mogą kupić tyle hamburgerów, ile zdołają zjeść, kupić tyle butów, ile zdołają znosić. W tym względzie nie jestem inny. Różni mnie tylko to, że nie gromadzę majątku, żeby zostawić go moim dzieciom. Jeżeli zechcą, niech przeżyją przygodę z budowaniem wszystkiego od początku. Warto, to ogromna frajda!
Źródło: „Forbes”, wyd. pol., nr 03/2006

***
Niewiele mam czasu na oglądanie stron internetowych skierowanych przeciwko mnie. Nie mam jednak problemu z tym, jak jestem postrzegany.
Źródło: „Der Spiegel”, 28 lutego 2005

***
W przyszłym roku zmieniam pracę i dobrze byłoby mieć wreszcie dyplom uniwersytecki, który mógłbym wpisać do CV.
Opis: Gates postanowił odejść z biznesu i wznowić studia na Harvardzie.
Źródło: „Forum”, 25 czerwca 2007

***
Żyje się raz i nigdy nie ma okazji do ponownego sprawdzenia tego czy tamtego. Miałem wielkie szczęście, że pracowałem z Ballmerem i Allenem, dwiema niesamowitymi osobami. W komputerach dostrzegłem to, czego inni nie potrafili zobaczyć. I zabrałem się do nich w odpowiedniej chwili. Wiele czytałem jako dziecko, ciężko pracowałem nad sobą. Kto wie, jaki wpływ miały te czynniki?

***

Jak się ma wielkie pieniądze, trzeba zrobić z nimi coś pożytecznego. Tu nie chodzi tylko o wypisywanie czeków. W biednych krajach życie warte jest sto dolarów. Razem z fundacją chcemy to zmienić.
Źródło: wywiad dla polskiego „Forbesa” nr 03/2006

***
Kobieta nigdy nie powinna potrzebować zgody swego partnera na ratowanie własnego życia.
Źródło: „Polityka”, 26 sierpnia 2006

***
Myślę, że ludziom zbyt często zdarza się podejmować pracę z myślą, co z niej wyniknie za 10 lat. Moim zdaniem powinno się kierować nie tym, jakie znaczenie może mieć dane zajęcie w perspektywie lat, ale jakie ma dla nas znaczenie w najbliższy poniedziałek. A potem wtorek, środę, czwartek i piątek…
Źródło: wywiad dla polskiego „Forbesa” nr 03/2006

Powyższy artykuł został wyświetlony od 04.02.2024 już 3509 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply