Home » Cytaty » Cytaty Adolfa Dygasińskiego

Cytaty Adolfa Dygasińskiego

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest polski powieściopisarz Adolf Dygasiński.

Cytaty Adolfa Dygasińskiego mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Dygasińskiego możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Adolfa Dygasińskiego, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Adolfa Dygasińskiego

Dobrze się zamierzyć znaczy nieraz tyle, co uderzyć.
***
Ludzie w wilku prześladują i nienawidzą własnej przewrotności.
***
Zdradzona miłość kobiety jest to zdradzona sprawa ludzkości.
***
Usiłując poznać i wytłumaczyć przyrodę, zyskujemy najpewniejsze poznanie samych siebie, nawet wtedy, kiedy błądzimy w poznaniu prawdy.
***
Na rozpacz nie ma czasu.
***
Gdzie jest zbyt dobrze, tam nie może być zbyt bezpiecznie.
***
Nic się nie organizuje, bez dezorganizacji.
***
Szkoła psuje zwykle to, co zrobił dom, więc dom robi odwet i psuje to, co robi szkoła.
***
Najmniejszą rzecz zrobić dobrze jest trudno.
***
Miliony jestestw pada w krwawych zapasach o kawałek chleba, o uczucie swoje, o prawa; jedne giną, aby żyły drugie. Każdy się bowiem broni, każdy walczy, ale nie każdy zwycięża. Życie…

Powyższy wpis został wyświetlony od 18.01.2024 już 4600 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply