Home » Cytaty » Cytaty Władysława Biegańskiego

Cytaty Władysława Biegańskiego

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest polski lekarz Władysław Biegański.

Cytaty Władysława Biegańskiego mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Biegańskiego możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Władysława Biegańskiego, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Władysława Biegańskiego

Pamiętajmy o tym, że medycyna urodziła się z niedoli, a rodzicami jej chrzestnymi były miłosierdzie i współczucie. Bez pierwiastka filantropijnego medycyna byłaby najpospolitszym, a może wstrętnym nawet rzemiosłem
***
Człowiek, który lubi swój zawód, zawsze wybić się musi. Kto szuka tylko chleba w swoim zawodzie, ten chleb może znajdzie, ale pustki w życiu tym sposobem nie wypełni.
***
Opinie tworzą nie najmądrzejsi, lecz najgadatliwsi.
***
Choroba jest to wielki strychulec, który niweluje nierówności społeczne.
***
Kto myśli o swych uczuciach, ten je zabija. Kto myśli o przedmiotach uczuć, ten je podsyca
***
Kto nie jest w stanie utrzymać własnego proporca, ten nie może być chorążym całego pułku.
***
Dobrego lekarza, tak jak dobrego żeglarza, poznasz tylko podczas burzy i niebezpieczeństwa.
***
Jest to złota zasada w życiu: wymagać mało od świata, a dużo od siebie.

Powyższy wpis został pokazany od 08.08.2023 już 3539 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply