Home » Cytaty » Cytaty papieża Franciszka

Cytaty papieża Franciszka

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest papież Franciszek.

Cytaty papieża Franciszka mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty papieża Franciszka możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów papieża Franciszka, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty papieża Franciszka

***
Biskup nie może mieć psychiki księcia.
***
Cnota jest przekonaniem, które przekształciło się w wewnętrzną i stabilną zasadę działania.
***
Czasami Pan przechodzi obok nas, a my go nie zauważamy, tak bardzo „znając go” nie potrafimy go rozpoznać. Modlitwa daje nam czujność i pozwala go zatrzymać, kiedy przechodzi.
***
Gdy odwiedzam więzienie, myślę: dlaczego oni, a nie ja. Ich upadek mógł być moim. Nie czuję się lepszy od nich.
***
Kiedy Kościół nie uznaje odpowiedzialności świeckich, nie jest jak matka, lecz niańka, która chce uśpić dziecko. Staje się Kościołem uśpionym.
***
Konfesjonał nie jest izbą tortur, ale miejscem miłosierdzia.

Powyższy artykuł został zobaczony od 28.12.2022 już 1369 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*