Home » Cytaty » Cytaty Virginii Woolf

Cytaty Virginii Woolf

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest angielska pisarka Virginia Woolf.

Cytaty Virginii Woolf mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Virginii Woolf możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Virginii Woolf, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Virginii Woolf

Niebiosa miłościwie postanowiły, że tajemnice wszystkich serc pozostaną w ukryciu, wobec czego trawieni jesteśmy wieczni pokusą, by podejrzewać coś, co być może nie istnieje.
***
Szacunek dla siebie – coś, co w gruncie rzeczy jest bezcenne.
***
Jakże miłe, wolne od męki i samotności myśli jest natychmiastowe rozpoznanie prawdziwej obecności niekwestionowanego ludzkiego piękna!
***
Radość trzeba znosić tak samo jak smutek.
***
Światło prawdy spada na nas z bezlitosną szczerością, w świetle prawdy obojgu nam diabelsko nie do twarzy.
***
Piszemy nie palcami, lecz całą swą osobą.
***
Światło prawdy spada na nas z bezlitosną szczerością, w świetle prawdy obojgu nam diabelsko nie do twarzy.
***
Tylko w to, czego się nie widzi, można bez reszty uwierzyć.
***
Jest rzeczywiście godne uwagi to, że nigdy nie mówiła o swej pierwszej miłości; a strzegąc jej jak skarbu, być może zmieniła ją w o wiele piękniejszą, niż mogłaby się stać,…
***
Miłość (…) jest całym istnieniem kobiety.
***
Tylko w to, czego się nie widzi, można bez reszty uwierzyć
***
Miłość i religia niszczą intymność ludzkiej duszy.
***
W każdej ludzkiej istocie zachodzi chwiejność między jedną płcią a drugą i często tylko strój pozwala zachować pozór męski lub niewieści, a pod spodem kryje się coś wręcz przeciwnego niż…

Powyższy artykuł został wyświetlony od 03.02.2023 już 2719 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*