Home » Cytaty » Cytaty o religii

Cytaty o religii

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o religii i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do religii, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o religii

***

John Lennon
Chrześcijaństwo minie. Skurczy się i zaniknie. Mam rację i jestem o tym przekonany. Jesteśmy dzisiaj popularniejsi od Jezusa. Nie wiem co pierwsze minie – rock & roll czy chrześcijaństwo.
***
Ralph Waldo Emerson
Religia jednego wieku staje się literacką rozrywką wieków następnych.
***
Simone Weil
Nie religia, lecz rewolucja jest opium dla narodu.
***
Virginia Woolf
Miłość i religia niszczą intymność ludzkiej duszy.
***
Józef Tischner
Zdolność do miłości jest struną, na której każdy człowiek wygrywa swoją religię.
***
José Saramago
Inkwizycja przy każdej okazji zarzuca na świat sieci, które zawsze zapełniają, i w ten szczególny sposób stosuje się do nauki Chrystusa, który polecił Piotrowi, aby stał się rybakiem łowiącym ludzi.
***
Marek Hłasko
Każda kobieta jest jak Bóg, dlatego tak mnie odpycha od religii.
***
Artur Schopenhauer
Etyka i moralność nie zależą od takiej czy innej religii. To tylko religie przywłaszczają sobie pewne pojęcia moralne, obowiązujące w danym środowisku: sankcjonują je i głoszą.
***
Józef Tischner
W religii, aby być posłusznym, trzeba najpierw być wolnym.
***
Józef Tischner
Religia jest dla mądrych. A jak ktoś jest głupi i jak chce być głupi, nie powinien do tego używać religii, nie powinien religią swojej głupoty zasłaniać.
***
Stanisław Lem
Religia jest ludziom potrzebna, tak jak potrzebna jest nadzieja na życie wieczne, na spotkanie drogich zmarłych, wiekuiste szczęście itd.
***
Lew Tołstoj
Ostateczne zwyrodnienie chrześcijaństwa i jego moralny upadek miało miejsce z chwilą uczynienia z niej religii państwowej; w tym momencie chrześcijaństwo usankcjonowało mordowanie, grabienie, wojny, morderstwa, rozpustę.
***
Józef Tischner
Religia to odkrywanie więzi już istniejących, choć nie uświadamianych.
***
Józef Tischner
Niewątpliwie religia nadaje sens cierpieniu. Ale nie cierpiętnictwu.

Powyższy wpis został pokazany od 30.07.2023 już 5605 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply