Home » Cytaty » Cytaty o niepokoju

Cytaty o niepokoju

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o niepokoju i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do niepokoju, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o niepokoju

***

Bruno Schulz
Będziemy się wikłali w nieporozumieniach, aż cała nasza gorączka i podniecenie ulotni się w niepotrzebnym wysiłku, w straconej na próżno gonitwie.
***
Emil Zola
Gdy człowiek jest zbyt szczęśliwy, wciąż drży z niepokoju.
***
Emil Zola
Gdy człowiek jest zbyt szczęśliwy, wciąż drży z niepokoju.
***
Wolter
Człowiek zrodzony jest, aby żyć w konwulsjach niepokoju lub też w letargu nudy.
***
Dorota Masłowska
Zrób coś, już tak nie mogę, wszystko ma kolce, powietrze ma kolce, deszcz wymierza policzki. Włosy wplątały się w szprychy roweru, odchodzą razem z głową, zrób coś, zabierz mnie stąd.
***
Mikołaj Gogol
Im bliżej jesteśmy chwili szczęścia, tym bardziej niepokoi nas jego ułuda.
***
Cyprian Kamil Norwid
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna.
***
Olga Tokarczuk
Jakie to bolesne być kochanym za nic, czyli za to, że się jest. Jaki niepokój niesie taka miłość. Jak z niedowierzania plączą się myśli i serce puchnie od przyśpieszonych uderzeń. Jak świat odsuwa się i traci dotykalność.

Powyższy artykuł został zobaczony od 26.07.2023 już 1960 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się przydają.

Leave a Reply