Home » Cytaty » Cytaty o marzeniach

Cytaty o marzeniach

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o marzeniach i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do marzeń, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o marzeniach

***

Wiktor Hugo
Myśl jest pracą umysłu, marzenie jest jego rozkoszą. Kto myśl zastępuje marzeniem, ten nie odróżnia pożywienia od trucizny.
***
Władysław Stanisław Reymont
Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.
***
Adam Mickiewicz
Kto marzeń tknięty chorobą, Sam własnej sprawca katuszy, Darmo chciał znaleźć przed sobą, Bo miał tylko w swojej duszy.
***
Mikołaj Gogol
Nie ma nic bardziej żałosnego od niespełnionych marzeń.
***
Iwan Bunin
Kobietę ubóstwiamy za to, że sprawuje władzę nad naszym marzeniem o ideale.
***
Stanisław Lem
Jednakowoż wiemy teraz na pewno, że gdy po planetach będą się przechadzali pierwsi wysłannicy Ziemi, inni jej synowie nie o wyprawach takich będą marzyć, lecz o kawałku chleba.
***
Honoré de Balzac
Marzenie zabiera tyle samo czasu, co planowanie.
***
Zygmunt Freud
Kompleksy, wyładowują się również w marzeniach na jawie. A także w przeróżnych błędach i usterkach, jakie popełniamy, w całej psychopatologii życia codziennego.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 23.07.2023 już 5372 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply