Home » Cytaty » Cytaty o lęku

Cytaty o lęku

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o lęku i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do lęku, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o lęku

***

Konfucjusz
Człowiek szlachetny nie zna trosk ni lęku. O cóż się bowiem może troszczyć i czego ma się lękać, skoro w sobie żadnych ułomności nie znalazł?
***
Bohumil Hrabal
Dobrze jest mieszkać w lęku i poprzez strach słyszeć swoje zęby, dobrze jest doprowadzić swoje życie do zagłady i rano na powrót je zacząć.
***
Jan Paweł II
Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi.
***
Emil Zola
Wszyscy oni przestali wierzyć i chociaż zachowali tajony lęk przed upiorami, pokpiwali sobie jednak z nieba, które stało się dla nich puste.
***
Aleksander Dumas (ojciec)
– Sądzisz pan zatem, że mam powody do obaw?– Mój Chłopcze, człowiek zasypiający na minie z zapalonym lontem może się uważać za bezpiecznego w porównaniu z tobą.
***
Konfucjusz
Brakiem odwagi jest widzieć, co prawe, lecz tego nie czynić.
***
Sokrates
Bać się śmierci jest tym samym, co mieć się za mądrego, nim nie będąc.
***
Jan Paweł II
Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!
***
William Shakespeare
Nasze wątpliwości są jak zdrajcy, sprawiają, że tracimy dobro, które częstokroć moglibyśmy zyskać tylko dla tego, że lękamy się spróbować.

Powyższy wpis został zobaczony od 25.01.2024 już 3969 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply