Home » Cytaty » Cytaty Williama Whartona

Cytaty Williama Whartona

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest amerykański psycholog William Wharton.

Cytaty Williama Whartona mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Whartona możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Williama Whartona które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Williama Whartona

***

Wiesz, że po niemiecku szachy – Schach – to prawie to samo co walka? […] A to nie jest żadna walka, tylko uwodzenie. Królowa stara się uwieść króla, wywabić go z jego miejsca, osłabić. To jest cudowna gra, kiedy gra się w ten sposób i nikt w niej tak naprawdę nie wygrywa ani nie przegrywa. Cały sekret zawiera się w słowach „szach-mat”. To matnia, sieć, intryga, a nie śmierć czy niewola. Kiedy tak patrzeć na szachy, są zabawne i łatwe.
***
Szczerze mówiąc, sam nigdy nie wiedziałem, czy jestem największym grzesznikiem od czasów Kleopatry, czy może w ogóle nigdy nie zgrzeszyłem.
***
Czas wlecze się niemiłosiernie. Gdyby człowiek miał przez całe życie trzymać wartę na śniegu, zdawałoby mu się, że żyje z pięćset lat.
***
Stoimy […], paląc i gapiąc się w śnieg w nadziei, że nic nie zobaczymy. Właściwie rzecz jest bardziej skomplikowana: chcemy za wszelką cenę zobaczyć wszystko, co jest do zobaczenia, a jednocześnie modlimy się, żeby nie było nic.
***
Nie ma sensu myśleć o czasie: niedługo będzie po wszystkim, to wystarczy.
***
Ołówka nie pożyczyłbym nikomu za nic na świecie. Człowiek musi mieć coś własnego […].
***
[…] picie zaliczamy do tej samej kategorii co przekleństwa: objawy zupackiej bohaterszczyzny, której należy się wystrzegać.
***
Czekanie to dziewięćdziesiąt dziewięć procent służby wojskowej.
***
[…] do jakich absurdów dojść może umysł ludzki, kiedy nadmierna potęga rozumu skoncentrowana zostanie na zbyt małej przestrzeni.
***
[…] prawda jest w oczach patrzącego.
***
Jeszcze za mało się boję. Za bardzo boję się ich, ale za mało siebie samego.
***
Nikt nie jest wyjątkowy i nawet nie ma się co łudzić, że jest inaczej.

Powyższy wpis został pokazany od 04.01.2024 już 8854 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply