Home » Cytaty » Cytaty o krytyce

Cytaty o krytyce

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o krytyce i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do krytyki, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o krytyce

***

Tomasz Mann
Złośliwość to duch krytyki, a krytyka rodzi postęp i uświadomienie
***
Mark Twain
Publiczność jest jedynym krytykiem, którego opinia jest cokolwiek warta.
***
Karol Marks
Oręż krytyki nie może oczywiście zastąpić krytyki orężem; siłę materialną trzeba odeprzeć siłą materialną, wszelako i teoria staje się potęgą materialną, kiedy porywa za sobą masy.
***
Krzysztof Kieślowski
Krytycy dzielą się na trzy grupy. Pierwsza – krytycy, którzy piszą to, co myślą. Druga – którzy piszą to, co im każą. Trzecia – którzy myślą to, co im każą.
***
Mikołaj Kopernik
Krytyka jest mało użyteczna i nieowocna i zarozumialcem jest ten, kto woli odgrywać rolę raczej złośliwego krytyka niż twórcy
***
Józef Tischner
Krytyka rozumu nie jest dziś aktem rozpaczy nad rozumem, lecz mniej lub bardziej ostrożnej wiary w rozum.
***
Ignacy Krasicki
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.
***
Karol Marks
Dziś nawet ateizm jest uważany za culpa levis (lekki grzech) w porównaniu z krytyką tradycyjnych stosunków własności.
***
Karel Čapek
Krytykować – to znaczy dowieść autorowi, że nie robi tego tak, jakbym ja to zrobił, gdybym potrafił.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 23.07.2023 już 1950 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply