Home » Cytaty » Cytaty o artystach

Cytaty o artystach

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o artystach i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do artystów, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o artystach

***

Powinienem być ilustratorem lub uczyć się malarstwa, a ja co? Musiałem zajmować się liternictwem. Równie dobrze mogli mnie wrobić w akrobatykę spadochronową.
***
Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty.
***
Gwiżdżę na mój dorobek. Katolik wierzy w życie pozagrobowe, a artysta i intelektualista w transcendencję dzieła sztuki. Obaj niestety się mylą.
***
Od wieków pojawiają się ludzie, których zadanie polega na tym, aby widzieć i ukazywać nam to, czego nie dostrzegamy w sposób naturalny. Ludźmi tymi są artyści.
***
Prawdziwy artysta cieszy się sławą dopiero po śmierci.
***
Artysta podobny jest księciu, ponieważ podobnie jak on wiedzie żywot reprezentacyjny.
***
Artysta nie osiąga nic wybitnego, jeśli nie wątpi w siebie i czasem się nie zawaha.
***
Tylko wielcy artyści mogą się czuć wobec sztuki małymi.
***
Hołdem dla artysty jest, gdy go okradną.
***
Narodowy artysta organizuje wyobraźnię, jak na przykład polityk narodowy organizuje siły stanu.
***
Malarz to człowiek, który maluje to, co sprzedaje. Artysta to człowiek, który sprzedaje to, co maluje.
***
Artysta powinien gardzić sądem, który nie opiera się na rozumnej obserwacji zjawisk. Powinien obawiać się nastroju literackiego…
***
Kariera artysty podobna jest karierze kurtyzany, najpierw dla własnej przyjemności, później dla przyjemności innych, a w końcu dla pieniędzy.
***
Artysta musi umieć przekonywać ludzi o szczerości swoich kłamstw.
***
Można malować rzetelnie, nie ściągając uwagi na swoje życie prywatne. Oczywiście, artysta pragnie się wznieść intelektualnie możliwie najwyżej, ale człowiek powinien pozostać nieznany.

Powyższy wpis został pokazany od 18.01.2024 już 7048 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply