Home » Cytaty » Cytaty Johanna Nestroy’a

Cytaty Johanna Nestroy’a

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest austriacki aktor Johann Nestroy.

Cytaty Johanna Nestroy’a mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Nestroy’a możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Johanna Nestroy’a, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Johanna Nestroy’a

***

Tak, piękno kobiety to piękne piękno, ale nietrwałe.
***
Nie należy się wstydzić ubóstwa. Istnieje o wiele więcej ludzi, którzy powinni się wstydzić swego bogactwa.
***
Czegóż ci alchemicy nie wypróbowali, by stworzyć złoto. Znam doskonałą receptę. Weź zuchwałość, impertynencję, podstęp, egoizm, pięć długich palców, dwa wielkie wory i malutkie sumienie, zawiń to wszystko w liberię, a w ciągu dziesięciu lat da to całą górę dukatów.

Powyższy wpis został wyświetlony od 21.12.2023 już 8539 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply