Home » Cytaty » Cytaty Mahatmy Gandhiego

Cytaty Mahatmy Gandhiego

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest indyjski prawnik i polityk Mahatma Gandhi.

Cytaty Mahatmy Gandhiego mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Gandhiego możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Mahatmy Gandhiego, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Mahatmy Gandhiego

Mogą torturować moje ciało… łamać moje kości… nawet mnie zabić. Wtedy, będą mieli tylko moje martwe ciało… lecz nie moje posłuszeństwo.
***

Każda walka zawsze boli.
***

Dla tej sprawy jestem gotowy umrzeć. Ale, moi przyjaciele… Nie ma takiej sprawy, dla której byłbym gotowy zabić.
***

Czy myślisz o piekle?
***

Kiedy walczysz w słusznej sprawie, ludzie wydają się wyskakiwać, zupełnie jak ty, prosto z chodnika.
***

Kiedy rozpaczam, przypominam sobie z historii, że prawda i miłość zawsze wygrywa. Że byli tyrani i mordercy, którzy wydali się przez długi czas niezwyciężeni, ale w końcu zawsze upadali. Pomyśl o tym.

Powyższy wpis został zobaczony od 18.07.2023 już 1555 razy! Mamy nadzieje, że nasze sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply