Home » Cytaty » Cytaty Georga Trakla

Cytaty Georga Trakla

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest austriacki poeta Georg Trakl.

Cytaty Georga Trakla mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Trakl możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Georga Trakla, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Georga Trakla

***

Zawsze jestem smutny, kiedy jestem szczęśliwy! Czy to nie jest osobliwe?
***
(…) tylko mała iskierka czystej radości – i byłoby się ocalonym; miłości – i byłoby się zbawionym.
***
Dużo światła, dużo ciepła i spokojne wybrzeże; gdybym tak mieszkał, nie potrzebowałbym niczego więcej, aby stać się pięknym aniołem, (…).
***
O czwartej rano wziąłem na balkonie księżycową i mroźną kąpiel i wreszcie rano napisałem wspaniały wiersz, który stroszy się od zimna.
***
Tęsknię za dniem, w którym dusza nie będzie już chciała ani mogła dłużej mieszkać w tym nieszczęsnym i zarażonym smutkiem ciele, (…)

Powyższy artykuł został pokazany od 07.01.2024 już 5216 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply