Home » Cytaty » Cytaty George’a Bernarda Shawa

Cytaty George’a Bernarda Shawa

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest Irlandczyk George Bernard Shaw.

Cytaty George’a Bernarda Shawa mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty George’a Bernarda Shawa możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów George’a Bernarda Shawa, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty George’a Bernarda Shawa

***

Najgorszym naszym grzechem nie jest nienawiść, ale obojętność, bo jest nieludzka.
***
Dla kobiety jedyne naprawdę wygodne miejsce do płaczu to pierś mężczyzny.
***
Dawanie rad jest jak całowanie. Nic nie kosztuje i jest przyjemne.
***
Kiedyś, w czasie rozmowy o osiągnięciach współczesnej techniki, George Bernard Shaw powiedział:
– Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.
***
W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta.
***
Każda dziewczyna ma prawo być kochaną.
***
Papieros to śmierdzące ziele, z ogniem po jednej i głupcem po drugiej stronie.
***
Jedyny sposób, żeby uwolnić się od pokusy to jej ulec.
***
Oto pytanie, które w praktyce staje przed kobietą: czy lepiej mieć wszystkie akcje mężczyzny dziesiątej klasy, czy dziesiątą część udziału w mężczyźnie pierwszej klasy?
***
Kiedy człowiek zabije tygrysa, nazywa to sportem, ale jeśli tygrys zabija człowieka, nazywa się to okrucieństwem.
***
Jeśli mój sąsiad codziennie bije swoją żonę, ja zaś nie biję jej nigdy, to w świetle statystyki obaj bijemy je co drugi dzień.
***
Któregoś wieczoru George Bernard Shaw przyszedł do teatru trochę spóźniony, już po rozpoczęciu spektaklu. Poproszono go, by skierował się do swojej loży i cicho zajął miejsce.
– A co, widzowie już śpią? – zapytał Shaw.
***
Lodowisko życia jest śliskie.
***
Są ludzie, którzy widzą rzeczy jakimi są i pytają: dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i pytam: dlaczego nie?
***
Wolność oznacza odpowiedzialność. A to jest właśnie to, czego się większość ludzi obawia.

Powyższy artykuł został pokazany od 06.07.2023 już 5650 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.